brama-garazowa-ocieplana

Brama garażowa ocieplana

Bramy garażowe, które mają właściwości termoizolacyjne bardzo dobrze minimalizują straty ciepła w ogrzewanych garażach, co więcej takie bramy ocieplane sprawdzają się także w nieogrzewanym pomieszczeniu.

rolety antywłamaniowe zewnętrzne wrocław

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne

Nie od dzisiaj wiadomo, że do domów złodzieje dostają się przez okna i drzwi, dlatego należy poważnie przemyśleć tę kwestię i odpowiednio zabezpieczyć swój dom. Zarówno drzwi jak i okna muszą być solidne, jednak okno przez wzgląd na szybę, nie jest w pełni zabezpieczone.

okna energooszczędne wrocław

Okna energooszczędne – właściwości

Na energooszczędność okien wpływa wiele czynników, głównym jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna czyli Uw. Dzięki niemu możemy określić jakie straty ciepła zostały spowodowane poprzez różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Podczas kupna okien należy dokładnie przeanalizować ten wskaźnik na konkretnych modelach.  Jednak na co warto dodatkowo zwrócić uwagę?

parapety-zewnetrzne

Parapety zewnętrzne

Jak wybrać parapety zewnętrzne, aby służyły nam przez wiele lat? Wszystko zależy od tego jak o nie będziemy dbać, co będzie oddziaływało na parapety, jak został wykonany montaż, a także z jakiego tworzywa są wykonane.

parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne należy dobrać odpowiednio do rodzaju okna, z zachowaniem spójności z wystrojem pomieszczenia. Powinny być montowane na etapie tynkowania, przez co muszą mieć przemyślaną koncepcję wykończenia wnętrza. Doradzamy, jak dobrać parapety wewnętrzne na etapie wykończeniowym.

stolarka okienna

Stolarka okienna

Wybór okien jest decyzją na wiele lat, dlatego trzeba przemyśleć wszystkie kwestie. W końcu jakość stolarki okiennej wpłynie na nasz komfort mieszkania, a także na wygląd domu lub mieszkania. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą w wyborze stolarki okiennej.

okna aluminiowe wrocław

Innowacyjne okna aluminiowe

Coraz więcej budynków jest wyposażanych w okna aluminiowe. Jest to podyktowane tym, że mają one elegancki styl i są bardzo odporne na zniszczenia. Ze względu na ich specyfikę, najczęściej używane są do produkcji stolarki w budynkach o dużych gabarytach, co oczywiście nie wyklucza ich zastosowania w zabudowie mieszkalnej.

okna pcv wrocław

Cechy jakie powinny posiadać okna PCV

Obecnie okna całkowicie różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Właściwie, można śmiało powiedzieć, że technologia mocno odbiega nawet od okien sprzed dekady. Postęp technologiczny, pozwolił na znaczące udoskonalenie techniczne okien. W artykule przedstawimy najważniejsze parametry, które świadczą o tym, że okna PCV są wykonane według najlepszych standardów i z materiałów najwyższej jakości.