Sierpień 01 2016 0comment
drzwi zewnętrzne i wejściowe

Jak dobrze wybrać drzwi zewnętrzne?

Wiadomo, że podstawowym kryterium podczas wybierania drzwi wejściowych jest cena, jednak nie jest ona najważniejsza. Często może okazywać się, że konkretny model drzwi jest za drogi jak na swoje wykonanie, lub przeciwnie, jest tani, a naprawdę dobry.

Drzwi wejściowe – parametry

Kiedy decydujemy się na drzwi zewnętrzne, należy zwrócić uwagę na następujące cechy i parametry:

  • Wysokość drzwi wejściowych – minimalna wysokość drzwi to 201 centymetrów, a otwór pozostawiony na ich wmontowanie powinien mieć co najmniej 207-208 cm.
  • Szerokość drzwi zewnętrznych – to podstawa w wygodnym korzystaniu z wejścia do naszego domu, oraz tego czy będzie się przez nie sprawnie wnosiło meble oraz sprzęty. Dlatego szerokość drzwi wejściowych nie powinna być mniejsza niż 90 centymetrów, a otwór przygotowany na drzwi bez ościeżnicy powinien mieć od 112 do 115 centymetrów.
  • Współczynnik przenikania ciepła „U” nie powinien być większy niż 2,6 W/(m2*K). Zanim kupimy drzwi wejściowe, należy upewnić się czy podany współczynnik dotyczy całych drzwi czy tylko ich fragmentów, np. dla środkowych części docieplanych pianką.
  • Izolacja akustyczna drzwi wejściowych jest wyrażana w dB. Im wyższa wartość, tym drzwi będą przepuszczać mniej hałasu z zewnątrz. Najczęstsza izolacyjność drzwi wejściowych to 30 dB. Jednakże izolacja akustyczna nie musi być podawana przez producenta drzwi, więc w takim wypadku należy zwrócić uwagę na to czy mają uszczelki na ościeżnicy bądź skrzydle, lub czy są one przylgowe. Są to cechy, które wpływają na to jaką izolacyjność mają drzwi wejściowe. Dodatkowo dzięki nim, drzwi będą się ciszej otwierały i nie będzie możliwości trzaśnięcia drzwiami.
  • Drzwi wejściowe powinny być szczelne i skonstruowane tak, by zminimalizować ryzyko dostania się do wnętrza niepowołanych osób (systemy antywłamaniowe).
  • Warto zwrócić uwagę na materiały z których wykonane są drzwi zewnętrzne, aby nie straciły w krótkim czasie swoich walorów estetycznych i właściwości. Należy zwrócić uwagę na to w jakim stopniu wybrane drzwi wejściowe są odporne na działanie wilgoci, promieni słonecznych oraz jakich środków czystości należy używać, aby dbać o trwałość powłoki drzwi.

Drzwi zewnętrzne z montażem – Wandy’s Wrocław

Niezwykle istotną kwestią, wpływającą na trwałość drzwi jest montaż. W pełni profesjonalnie wykonany montaż, gwarantuje nam, że drzwi wejściowe będą nam służyły przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na drzwi zewnętrzne!